Komunikat w sprawie letnich obozów drużyn Akademii Piłkarskiej Motor Lublin
poniedziałek, 15 czerwca 2020, 16:03

Ze względu na obecną sytuację w kraju Zarząd Akademii Piłkarskiej Motor Lublin zdecydował, że rezygnuje z wyjazdów na obozy sportowe, które miały odbyć się w tegoroczne wakacje w Białym Dunajcu.

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU AKADEMII PIŁKARSKIEJ MOTOR LUBLIN

Po szerokich konsultacjach z trenerami oraz po analizie ankiet rodziców na temat obozów, zmuszeni jesteśmy podjąć tę trudną decyzję. Zdajemy sobie sprawę, że dla większości zawodników naszej Akademii wyjazd na obóz był jedną z największych atrakcji wakacyjnych, jednak zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla klubu najważniejsze. Z doświadczenia trenerów naszej Akademii wiemy, że podczas wyjazdów na obozy często zdarzają się sytuacje z problemami zdrowotnymi, obawy przed wizytami w szpitalach czy na oddziałach SOR, a w czasach pandemii jest to w pełni uzasadnione.Obawy rodziców oraz w niektórych przypadkach brak środków finansowych na wyjazd są również zrozumiałe i uzasadnione.

Kolejnym problemem, który pojawił się przy chęci organizacji obozów, było duże zróżnicowanie ilości chętnych do wyjazdu w poszczególnych grupach. W każdej grupie średnio 55% rodziców zadeklarowało chęć wyjazdu. Z punktu widzenia szkoleniowego nieobecność blisko 45% zawodników na obozie ma negatywny wpływ na funkcjonowanie grupy. 

Prosimy wszystkich o wyrozumiałość zarówno w stosunku do Zarządu Akademii, jak i rodziców, którzy nie byli chętni do wyjazdu.  Jednocześnie informujemy, że klub zrobi wszystko by zorganizować obozy dochodzeniowe w formie półkolonii dla wszystkich grup naszej Akademii.  W sprawie rozliczenia wpłaconej zaliczki prosimy o kontakt mailowy na adres akademia@motorlublin.eu z informacją o chęci zwrotu lub przeksięgowania kwoty na poczet składek. W treści należy podać: imię, nazwisko dziecka, rok urodzenia i nr konta do zwrotu, jeśli jest inny niż dokonano wpłaty.