Dobry wynik młodzików na silnie obsadzonym turnieju w Krośnie
poniedziałek, 7 stycznia 2019, 10:31

Młodzicy starsi Motoru Lublin (rocznik 2006) zajęli 4. miejsce w ogólnopolskim turnieju ORLEN Beniaminek Krosno Cup. Podopieczni Kamila Witkowskiego dotarli do półfinału bez straty choćby jednej bramki.

To były bardzo dobre zawody w wykonaniu młodych Motorowców. Żółto-biało-niebiescy w fazie grupowej zostali rozstawieni z Jaguarem Gdańsk, Pogonią Szczecin, Talentem Warszawa, drużyną reprezentacji województwa podkarpackiego oraz zespołem gospodarzy – Beniaminkiem Krosno. Do finałów awansowali po naprawdę ciekawej grze. Zwyciężyli w trzech spotkaniach, a w dwóch zremisowali. Ich wyższość uznać musiał między innymi późniejszy finalista rozgrywek i zwycięzca grupy, kadra Podkarpacia (1:0 dla Motoru).

Jestem bardzo zadowolony z naszego występu na turnieju. Cieszy, że wyszliśmy z grupy bez straconej bramki, a po raz pierwszy musieliśmy wyciągać piłkę z siatki dopiero w półfinale – mówi trener Witkowski.

W meczu o finał lublinianom przyszło zmierzyć się z Legią Warszawa. – Mecz był na wyrównanym poziomie. Dopiero pięć minut przed końcem spotkania rywal zdobył bramkę po kontrataku. Niestety nie udało nam się wyrównać i mecz zakończył się naszą porażką 0:1 – relacjonuje Witkowski.

Porażka z Legią wstydu nie przynosi. Tym bardziej, że stołeczna ekipa wygrała całe rozgrywki. W finale ograła reprezentację Podkarpacia 2:1. Żółto-biało-niebiescy wystąpili z kolei w meczu o 3. miejsce. Po zaciętym meczu ulegli jednak KS SEMP Warszawa 0:1 i ostatecznie zajęli 4. miejsce.

Wynik naszej drużyny jest o tyle zadowalający, że dla graczy Witkowskiego turniej w Krośnie był pierwszym akcentem treningowym w 2019 roku. Do zawodów przystąpili tuż po wznowieniu treningów po świątecznej przerwie.