Wyjazdowy remis z Legią Warszawa. Młodzi Motorowcy wracają do Lublina z ważnym punktem
poniedziałek, 19 listopada 2018, 09:40

W wyjazdowym meczu 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 zespół Motoru Lublin zremisował z drużyną Legii Warszawa 2:2 i wywiózł z trudnego terenu jeden punkt.

Oba trafienia dla żółto-biało-niebieskich zaliczył Kamil Kumoch, który dwukrotnie pokonywał bramkarza gospodarzy strzałami z rzutów karnych.

Pomeczowy komentarz trenera Tomasza Jasika: – Cieszymy się ze zdobytego punktu, bo remis na boisku Legii Warszawa, to zawsze dobry wynik, tym bardziej, że dwa razy przegrywaliśmy w tym spotkaniu. Przy wyniku 0:0 mieliśmy dużo czystych sytuacji – najpierw Kumoch uderzył z 16. metrów w słupek, piłka odbiła się od linii i wyszła z bramki, później Kłos miał sytuację sam na sam z bramkarzem. Swoją okazję do strzelania bramki miał również ze stałego fragmentu gry Zbiciak, ale jego uderzenie obronił golkiper gospodarzy, także mieliśmy na prawdę ładne sytuacje na otworzenie wyniku. Później przy stanie 1:0 dla Legii przejęliśmy inicjatywę, wywalczyliśmy rzut karny i wydawało się, że to my jesteśmy bliżsi zdobycia kolejnej bramki. Jednak po naszym błędzie straciliśmy drugiego gola i musieliśmy znowu gonić wynik.

Myślę, że trzeba być zadowolonym, mimo wszystko, mimo, że mieliśmy więcej czystych sytuacji niż Legia. Wiadomo, że to oni więcej utrzymywali się przy piłce, oni kreowali grę, mieli większą inicjatywę w ofensywie, ale takie też było nasze założenie, żeby oddać pole Legii i szukać sobie sytuacji do szybkiego ataku oraz stałych fragmentów. To nam się udawało, natomiast brakowało wykończenia. Dobrze, że udało się zdobyć dwie bramki z rzutów karnych. Cieszymy się ze zdobytego „oczka”, bo punkt z Legią na wyjeździe jest zawsze punktem „na plus”.

 
Centralna Liga Juniorów U-18 – 16. kolejka | 17.11.2018, godz. 14:00, Warszawa
Legia Warszawa – Motor Lublin 2:2 (0:0)
Jakub Futrzyński 68′ (s.), Łukasz Zjawiński 84′ – Kamil Kumoch 80′ (k.), 89′ (k.)
 

Motor: Łakota – Gontarz (60′ Zdunek), Zbiciak, Futrzyński, Kraśniewski, Kołoczek, Kłos (75′ Rybak), Kumoch, Pęcak (70′ Kopyciński), Celmer (46′ Drozd), D’Apollonio

Żółte kartki dla Motoru: Rybak, Kołoczek, Kraśniewski

 
W przyszłą sobotę (24 listopada, godz. 11:00) żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Będzie to ostatni mecz Motoru Lublin w tym roku.