Juniorzy przegrywają rzutem na taśmę
poniedziałek, 5 listopada 2018, 11:10

W meczu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 zespół Motoru Lublin uległ Jagiellonii Białystok 0:1 po bramce w 90. minucie spotkania.

Motorowcy mogą czuć po meczu spory niedosyt, bo zaprezentowali się z dobrej strony i zasłużyli przynajmniej na remis. Przez większość spotkania to lublinianie prowadzili grę i co rusz zagrażali bramce Jagiellonii.

O przewadze lublinian świadczy duża ilość rzutów rożnych czy wolnych w okolicy pola karnego białostoczan, którzy w kryzysowych sytuacjach często ratowali się faulami. Skuteczność w lubelskiej ekipie w niedzielę jednak szwankowała. Najbliższy pokonania golkipera gości był Jakub Zieliński, który z rzutu wolnego uderzył tuż obok słupka.

Momentami groźnie było również w polu karnym Motoru. W jednej z najlepszych sytuacji, w końcówce meczu, podopieczni Tomasza Jasika w zamieszaniu w polu karnym ratować się musieli wybiciem piłki niemal z linii bramkowej.

Niestety im bliżej ostatniego gwizdka sędziego, tym więcej niedokładności i nerwowości wkradało się w szeregi lubelskiej ekipy. Błędy indywidualne w końcu musiały się zemścić i tak było w jednej z ostatnich akcji spotkania. Eryk Matus wykorzystał moment dezorientacji obrońców i trafił do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Centralna Liga Juniorów U-18 – 14. kolejka | 04.11.2018, godz. 12:00, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
Eryk Matus 90′

Motor: Łakota – Drozd (85′ Kobus), Kopyciński, D’Apollonio (70′ Celmer), Gontarz, Zbiciak, Kumoch (75′ Kłos) , Rak (65′ Rybak), Futrzyński, Kołoczek, Zieliński.

 
W przyszłą sobotę (10 listopada, godz. 12:00) Motor Lublin zagra na wyjeździe z Elaną Toruń.