Motor wraca z Lubina z 3 punktami! Udany weekend Szymona Raka
niedziela, 28 października 2018, 14:35

W niedzielnym meczu 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zespół Motoru Lublin pokonał na wyjeździe drużynę Zagłębia Lubin 1:0.

Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 25. minucie spotkania Szymon Rak, który dzień wcześniej wpisał się także na listę strzelców w zwycięskim meczu pierwszej drużyny Motoru Lublin z Chełmianką Chełm.

Swoją cegiełkę do dzisiejszej wygranej z Zagłębiem dołożył również bramkarz żółto-biało-niebieskich, Paweł Łakota, który w drugiej części spotkania obronił rzut karny.

Pomeczowy komentarz trenera Tomasza Jasika: – Cieszymy się ze zwycięstwa, na które ciężko zapracowaliśmy. Byliśmy bardzo dobrze zorganizowani w defensywie, zagraliśmy w końcu na zero z tyłu. Trzeba pochwalić całą drużynę – całą osiemnastkę, która ciężko pracowała, bo nawet zawodnicy, którzy byli na ławce dużo podpowiadali. Przez cały czas byliśmy dobrze ustawieni, w dziesiątkę przed piłką. Zależało nam na tym, żeby zniwelować przewagę umiejętności piłkarskich zawodników Zagłębia, bo wiadomo, że jest to jedna z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak musimy z nimi zagrać, żeby wywieźć z Lubina zwycięstwo. Cieszymy się, że ten sposób się nam powiódł i na pewno będziemy teraz troszeczkę pewniejsi, bo w najbliższych spotkaniach z Jagiellonią, Elaną i później w dwóch meczach z wiosny, z Pogonią oraz z Legią, będziemy również mieli swój pomysł na grę, a będą to na pewno tak samo ciężkie mecze, jak ten dzisiejszy. Chłopaki zobaczyli dziś, że grając mądrze i odpowiedzialnie, a przede wszystkim z poświęceniem dla drużyny, można wywieźć zwycięstwo z każdego terenu.

Centralna Liga Juniorów U-18 – 13. kolejka | 28.10.2018, godz. 11:00, Lubin
Zagłębie Lubin – Motor Lublin 0:1 (0:1)
Szymon Rak 25′

Motor: Łakota – Kopyciński, Zbiciak, Futrzyński, Baryła, Sobstyl (50′ Drozd), Zieliński, Kłos (70′ Pęcak), Kołoczek, Dapollonio (80′ Kobus), Rak (65′ Rybak)

Żółta kartka dla Motoru: Kopyciński

W 75. minucie spotkania rzutu karnego dla Zagłębia nie wykorzystał Bartosz Białek (obrona Pawła Łakoty).

W przyszłą niedzielę (4 listopada, godz. 12:00) żółto-biało-niebiescy zmierzą się na bocznym boisku Areny Lublin z Jagiellonią Białystok.