Pogoń Szczecin wygrywa turniej Duńczyk Cup 2018
niedziela, 24 czerwca 2018, 18:00

W meczu z Dinamo Bukareszt zespół Pogoni Szczecin zwyciężył 3:0 (fot. Tomasz Lewtak)

Zwycięzcą trzeciej edycji międzynarodowego turnieju Duńczyk Cup została drużyna Pogoni Szczecin. Zespół Motoru Lublin tegoroczne rozgrywki zakończył na 12. pozycji.

Drugie miejsce w weekendowych zmaganiach zawodników z rocznika 2006 zajęli młodzi piłkarze Śląska Wrocław. Na najniższym stopniu podium turniej zakończyła ekipa Legii Warszawa, która wyprzedziła zespół Lecha Poznań. O miejscach 2-4 zadecydowała mała tabela.

 
WYNIKI MECZÓW MOTORU W TURNIEJU DUŃCZYK CUP 2018:

Motor Lublin – Legia Warszawa 0:1
Zagłębie Lubin – Motor Lublin 1:2
Lechia Gdańsk – Motor Lublin 2:0
Motor Lublin – BATE Borysów 0:2
Motor Lublin – Karpaty Lwów 0:3
Motor Lublin – Górnik Łęczna 0:2
Lech Poznań – Motor Lublin 1:0
Pogoń Szczecin – Motor Lublin 2:0
Jagiellonia Białystok – Motor Lublin 1:0
Śląsk Wrocław – Motor Lublin 3:0
Motor Lublin – Dinamo Bukareszt 1:1

 
MECZE PIERWSZEGO DNIA TURNIEJU (SOBOTA, 23.04):

09:30 Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 0:1 Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:0
09:55 Karpaty Lwów – BATE Borysów 0:0 Górnik Łęczna – Dinamo Bukareszt 0:1
10:20 Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 0:0 Motor Lublin – Legia Warszawa 0:1
10:45 Śląsk Wrocław – Lech Poznań 2:0 Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 1:0
11:10 Karpaty Lwów – Górnik Łęczna 1:0 BATE Borysów – Dinamo Bukareszt 3:0
11:35 Zagłębie Lubin – Motor Lublin 1:2 Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 1:1
12:00 Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 0:1 Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 0:1
12:25 Karpaty Lwów – Dinamo Bukareszt 1:0 BATE Borysów – Górnik Łęczna 1:2
12:50 Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 1:2 Lechia Gdańsk – Motor Lublin 2:0
13:15 Śląsk Wrocław – BATE Borysów 1:0 Jagiellonia Białystok – Karpaty Lwów 0:2
13:40 Lech Poznań – Dinamo Bukareszt 0:0 Pogoń Szczecin – Górnik Łęczna 2:0
14:05 Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 1:0 Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 1:2
14:30 Legia Warszawa – Karpaty Lwów 0:0 Motor Lublin – BATE Borysów 0:2
14:55 Lech Poznań – Górnik Łęczna 5:0 Pogoń Szczecin – Dinamo Bukareszt 3:0
15:20 Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 1:1 Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 0:2
15:45 Legia Warszawa – BATE Borysów 3:0 Motor Lublin – Karpaty Lwów 0:3
16:10 Lech Poznań – Lechia Gdańsk 1:0 Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 0:0
16:35 Motor Lublin – Górnik Łęczna 0:2 Dinamo Bukareszt – Legia Warszawa 0:0

 
MECZE DRUGIEGO DNIA TURNIEJU (NIEDZIELA, 24.06):

09:00 Śląsk Wrocław – Górnik Łeczna 0:0 Jagiellonia Białystok – Dinamo Bukareszt 0:0
09:25 Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 0:1 Lech Poznań – Motor Lublin 1:0
09:50 Zagłębie Lubin – Karpaty Lwów 3:0 BATE Borysów – Lechia Gdańsk 0:0
10:15 Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna 0:0 Śląsk Wrocław – Dinamo Bukareszt 1:0
10:40 Pogoń Szczecin – Motor Lublin 2:0 Legia Warszawa – Lech Poznań 0:0
11:05 Zagłębie Lubin – BATE Borysów 0:0 Lechia Gdańsk – Karpaty Lwów 0:0
11:30 Jagiellonia Białystok – Motor Lublin 1:0 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 0:0
11:55 Górnik Łęczna – Zagłębie Lubin 0:1 Dinamo Bukareszt – Lechia Gdańsk 1:2
12:20 Pogoń Szczecin – Karpaty Lwów 2:0 Lech Poznań – BATE Borysów 0:0
12:45 Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 1:0 Śląsk Wrocław – Motor Lublin 3:0
13:10 Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna 0:0 Dinamo Bukareszt – Zagłębie Lubin 0:1
13:35 Karpaty Lwów – Lech Poznań 0:0 Pogoń Szczecin – BATE Borysów 4:0
14:00 Legia Warszawa – Górnik Łęczna 1:0 Motor Lublin – Dinamo Bukareszt 1:1
14:25 Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:0 Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:1
14:50 Jagiellonia Białystok – BATE Borysów 0:0 Śląsk Wrocław – Karpaty Lwów 1:0

 
KOŃCOWA TABELA TURNIEJU:

Mecze Pkt Z R P Bramki Mecze Pkt Bramki
1. Pogoń Szczecin 11 24 7 3 1 16-2
2. Śląsk Wrocław 11 20 6 2 3 10-5 2 4 2-0
3. Legia Warszawa 11 20 5 5 1 9-3 2 2 0-0
4. Lech Poznań 11 20 5 5 1 9-2 2 1 0-2
5. Zagłębie Lubin 11 18 5 3 3 10-5
6. Lechia Gdańsk 11 16 3 7 1 9-6 1 1 0-0
7. Karpaty Lwów 11 16 4 4 3 7-6 1 1 0-0
8. BATE Borysów 11 11 2 5 4 6-10
9. Jagiellonia Białystok 11 10 2 4 5 3-7
10. Górnik Łęczna 11 9 2 3 6 4-12
11. Dinamo Bukareszt 11 7 1 4 6 3-12
12. Motor Lublin 11 4 1 1 9 3-19